ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN!!!! UTOROK - 9,00 - 12,00 a 13,00 - 15,00. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Výpredaj zásob Zľava
Kód: 46946/LG2 | Značka: Inokim

Inokim OxO elektrická kolobežka

€1 999 €2 699 Zľava 25 %
☑︎ Expresné doručenie
Batéria
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

POSKYTUJEME ZÁRUČNÝ AJ POZÁRUČNÝ SERVIS. 

Vlajková loď značky INOKIM stelesňuje všetky hodnoty tohto výrobcu. Kolobežka tak nie je na špici iba svojimi ohurujúcimi parametrami, ale aj bezpečnosťou, dizajnom, pohodlnosťou a spoľahlivosťou. Navyše, ide o doslova legendárny model, ktorý pozná každý fanúšik osobnej elektromobility.

Z celej kolobežky je cítiť skúsenosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred jedenástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine "nováčikov" na trhu. Preto je OXO výnimočne kvalitne spracovaná do posledného detailu. Mimochodom, za svoj dizajn získala aj prestížnu cenu, Red dot design award, ktorou sa nevie pochváliť len tak hocikto.

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v prípade značky INOKIM na prvom mieste. Preto je OXO zostrojený z výnimočne pevnej zliatiny hliníka, používanej v leteckom priemysle. Celá konštrukcia je dômyselne vyvážená, aby bola stabilná aj vo vysokých rýchlostiach okolo 60 km/h, ktoré dokáže tento stroj dosiahnuť. Extrémny výkon dokážu skrotiť hneď dve kotúčové hydraulické brzdy značky Zoom. Patentovaný systém podvozku OSAP prispieva nie len k pohodliu, ale aj k bezpečnosti, keď udržuje stabilitu aj pri vysokých rýchlostiach a pri jazde po horšom povrchu. Pre menej skúsených jazdcov je možnosť obmedzenia maximálnej rýchlosti a tiež je možné vypnúť jeden z motorov a tým znížiť výkon na polovicu. K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Bezpečnosti prispieva aj batéria zložená z kvalitných článkov značky LG. Pevnosť celej kolobežky umožňuje nosnosť až 120kg. Kolobežka má tiež funkciu kick-start, zamedzujúcu nechcenému štartu.

 

Výkon

OXO patrí medzi extrémne modely. Rýchlosť cez 60 km/h pre ňu nie je žiaden problém. Špičkový výkon je až 2600 W (1300 na každom kolese)! Dlhodobý výkon je 2000W, čo je viac než dostatočné v každej situácii. Áno, na trhu existujú aj extrémnejšie stroje, žiaden z nich však tento výkon nepodá tak bezpečne a elegantne ako práve INOKIM OXO. To všetko pri znesiteľnej váhe 33,5 kg. Má príjemný rozbeh bez zbytočného trhania a plnú akceleráciu dodá spôsobom, ktorý si dokážete naplno užiť bez strachu v očiach. Keďže sú nezávisle poháňané obe kolesá, je vhodná aj do terénu a prudkých stúpaní. Ak aj nevyužijete zakaždým plný výkon tejto extrémnej kolobežky, tá sa vám odmení obrovským dojazdom a príjemným pocitom, že výkon je kedykoľvek k dispozícii ak ho budete potrebovať a ak aj pôjdete na cestu medzi autá, nebudete v meste určite brzdiť premávku.

 

Dizajn

Medzinárodné ocenenie Red dot design award hovorí za všetko. Nie len amatéri, ale aj odborná porota hodnotí dizajn tejto kolobežky ako jeden z najlepších na svete. Je jednoducho nádherná a zároveň iná, ako všetky ostatné kolobežky tejto výkonnostnej kategórie, ktoré sú podobné ako vajce vajcu. Asymetrické kyvné uchytenie kolies je určite jedným z hlavných dizajnových prvkov, vďaka ktorému sa vám kolobežka rýchlo neopozerá, keďže z každej strany vyzerá inak. Z jednej strany uvidíte krásnu kyvku držiacu koleso a z druhej strany kolesá vyzerajú ako keby ich na kolobežke nič nedržalo. Tyč riadenia je krásne aerodynamicky tvarovaná a pôsobí robustným dojmom, čo sa aj od kolobežky idúcej šesťdesiatkou očakáva. Model OXO sa vyrába iba v exkluzívne pôsobiacej čierno-oranžovej kombinácii pripomínajúcej trošku medzi motorkármi známu značku KTM. OXO dostala navyše farebne zladené rúčky, ktoré nie len dobre vyzerajú ale sú aj pohodlné na dotyk. OXO má pomerne dobre maskované aj brzdové hadičky a ďalšie káble, ktoré nerušia celkový dojem z tohto unikátneho dizajnového stroja. Čierno – oranžová kombinácia sa k tomuto dizajnu dokonale hodí, pôsobí agresívne a luxusne zároveň.

 

Pohodlie

O pohodlie pri jazde sa stará patentovaný systém podvozku OSAP, pričom kolesá sú asymetricky uchytené na kyvkách. Unikátne je, že OXO má podvozok s nastaviteľnou výškou, a tak si viete ľahko zmeniť svetlú výšku podľa toho, či budete jazdiť v teréne alebo v meste. Kolobežka zvládne aj horší terén, jazdili sme s ňou aj po lúke, rozbitých, či poľných cestách a ani po dlhšej jazde sme necítili únavu z prílišných vibrácií. K pohodliu prispievajú aj desať palcové kolesá s pneumatikami a dušami od CST, ktoré pomáhajú tlmiť nerovnosti. Vďaka rozmeru desať palcov a značkovému výrobcovi pneumatík nie je OXO príliš náchylná na defekty. K pohodliu prispeje aj podsvietený prehľadný LCD displej. OXO má tiež dĺžkovo nastaviteľný bočný stojan, ktorý si viete prispôsobiť zvolenej svetlej výške podvozku. Skladanie kolobežky je jednoduchý a pohodlný proces, navyše v zloženej polohe ostanú riadidlá zaháčknuté o vyvýšenú časť nášľapnej plochy a OXO je tak možné dobre uchytiť za tyč riadenia a preniesť bez toho, aby sa vám v rukách krútila. Za pohodlné považujeme aj celkovú bezúdržbovosť tohto modelu, stačí sa na kolobežku postaviť a jazdiť. Nabíjací konektor je dobre dostupný a nemusíte ho pracne hľadať.

 

 

Dojazd

Extrémny výkon potrebuje kvalitnú a objemnú batériu. V prípade OXO má napätie až 60V s článkami od LG, a kapacitu 25,6 A/h, čo zodpovedá veľmi nadštandardným 1 536 Wh. Pri úplnom vybití však treba počítať až s 13,5 hodinami nabíjania. Výrobca udáva dojazd vyše 100 km pri "slušnej" jazde 25km/h na rovinke, čo patrí pri tejto váhe a výkonnostnej kategórii medzi jeden z najlepších dojazdov na svete. Udávaný dojazd je pri využití jedného motora. Pri dynamickej jazde s využitím oboch motorov je samozrejme potrebné počítať s menším dojazdom a dojazd sa môže skrátiť aj pod polovicu, keďže v týchto rýchlostiach už množstvo energie spotrebujete iba na prekonanie odporu vzduchu. Každopádne, s touto kolobežkou sa o dojazd báť nemusíte, je viac než dostatočný.

 

Využitie a praktickosť

 

Vďaka jej konštrukcii a výkonu ide o jednu z najviac univerzálnych kolobežiek na svete. Vzhľadom na pohon oboch kolies nepohrdne ani terénom, či prudším kopcom. V meste určite oceníte jej výkon pri jazde do kopca a tiež jej dojazd, nemusíte sa báť pokiaľ potrebujete absolvovať dlhšiu trasu, alebo ju nemáte čas cez deň nabíjať. V našich podmienkach vám doslova učaruje veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na poľnej ceste, ako aj na našich rozbitých cestách. Napriek jej univerzálnosti nejde určite o to najpraktickejšie riešenie do mesta, to určite nechceme tvrdiť. Musíte počítať s váhou okolo 33kg, takže prípadné schody vás určite nepotešia. Tiež si ju už pri jej rozmeroch jednoducho nezložíte a nezoberiete do reštaurácie, ale väčšinou ju budete musieť zamknúť vonku ako bicykel. Jej váha je stále zdvihnuteľná jedným človekom bez prílišnej námahy a jej prenos na menšiu vzdialenosť nie je problém, ale niesť ju na také štvrté poschodie po schodoch by ste nechceli (skúsili sme). Zmestíte ju do kufra bežného auta, ale veľa miesta sa vám tam už nezvýši, preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení, pretože vám tak zostane voľný kufor. Mimo svojej vyššej váhy ide o fantastické riešenie do mesta, ale aj mimo neho.

 

Technické parametre:

- Motor: 2 x 1300W (2 x 1000W dlhodobo)
- Maximálna rýchlosť: do 65 km/h
- Maximálny dojazd: 100 km (ECO mód) 25,6 Ah   |   80 km (ECO mód) 18 Ah
- Hmotnosť: 33,5 kg
- Nosnosť: 130 kg
- Typ batérie: LG 1536 Wh (60 V 25,6 Ah)    |    LG 1080 Wh (60 V 18 Ah)
- Doba nabíjania: 14 h
- Brzdy: hydraulické, kotúčové (predná aj zadná)
- Pneumatiky: 10 palcové vzduchové

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: