ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN!!!! UTOROK - 9,00 - 12,00 a 13,00 - 15,00. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Kód: 109423 | Značka: Inokim

Inokim OX ECO elektrická kolobežka

€1 699
Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní)

POSKYTUJEME ZÁRUČNÝ AJ POZÁRUČNÝ SERVIS. 

Najlacnejšia verzia vlajkovej lode značky INOKIM stále stelesňuje všetky hodnoty tohto výrobcu. Kolobežka tak je na špici v tejto cenovej kategórii nie iba svojimi parametrami, ale aj bezpečnosťou, dizajnom, pohodlnosťou a spoľahlivosťou. Navyše, ide o doslova legendárny model, ktorý pozná každý fanúšik osobnej elektromobility. Celá modelová rada OX zdieľa identické telo a dizajn kolobežky a jednotlivé modely sa líšia najmä výkonom a kapacitou batérie. Porovnávacia tabuľka jednotlivých modelov z rodiny OX je na konci tohto textu. Z celej kolobežky je cítiť skúsenosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred jedenástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine "nováčikov" na trhu. Preto je OX ECO výnimočne kvalitne spracovaná do posledného detailu. Mimochodom, za svoj dizajn získala aj prestížnu cenu, Red dot design award, ktorou sa nevie pochváliť len tak hocikto.

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v prípade značky INOKIM na prvom mieste. Preto je OX ECO zostrojená z výnimočne pevnej zliatiny hliníka, používanej v leteckom priemysle. Celá konštrukcia je dômyselne vyvážená, aby bola stabilná aj vo vysokých rýchlostiach. Kolobežku vždy bezpečne zastavia dve brzdy. Predná je kvalitná bezúdržbová bubnová a zadná je kotúčová. Patentovaný systém podvozku OSAP prispieva nie len k pohodliu, ale aj k bezpečnosti, keď udržuje stabilitu aj pri vysokých rýchlostiach a pri jazde po horšom povrchu. Pre menej skúsených jazdcov je možnosť obmedziť maximálnu rýchlosť. K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Pevnosť celej kolobežky umožňuje nosnosť až 120 kg. Kolobežka má tiež funkciu kick-start, zamedzujúcu nechcenému štartu.

 

Výkon

OX ECO stále patrí medzi pomerne výkonné modely. Rýchlosť 35 km/h dosiahne vďaka špičkovému výkonu 1050 W. Oproti svojim väčším bratom INOKIM OX a OXO má výraze nižší výkon, ale ten stále postačuje na bežné každodenné použitie v meste. Výhodou oproti modelu OXO je nižšia váha o viac ako 8 kg. Má príjemný rozbeh bez zbytočného trhania a plnú akceleráciu dodá kultivovaným spôsobom. Je vhodná aj do ľahkého terénu a menších stúpaní, pokiaľ má byť však takáto jazda jej hlavnou náplňou, zvážte modely OX alebo OXO. Na druhú stranu, pokiaľ plánujete najmä stredne dlhé presuny po meste okolo 20-30 km denne, model OX ECO sa odvďačí nižšou váhou, fantastickým pohodlím a nádherným dizajnom. Koniec koncov 35 km/h stále postačuje na bežnú jazdu a nie každý potrebuje adrenalín.

 

Dizajn

Medzinárodné ocenenie Red dot design award hovorí za všetko. Nie len amatéri, ale aj odborná porota hodnotí dizajn tejto kolobežky ako jeden z najlepších na svete. Je jednoducho nádherná a zároveň iná, ako všetky ostatné kolobežky tejto výkonnostnej kategórie, ktoré sú podobné ako vajce vajcu. Asymetrické kyvné uchytenie kolies je určite jedným z hlavných dizajnových prvkov, vďaka ktorému sa vám kolobežka rýchlo neopozerá, keďže z každej strany vyzerá inak. Z jednej strany uvidíte krásnu kyvku držiacu koleso a z druhej strany kolesá vyzerajú ako keby ich na kolobežke nič nedržalo. Tyč riadenia je krásne aerodynamicky tvarovaná a pôsobí robustným dojmom. Model OX ECO sa vyrába iba v exkluzívne pôsobiacej čierno - oranžovej kombinácii pripomínajúcej trošku medzi motorkármi známu značku KTM. OX ECO má proti modelu OXO čierne rúčky namiesto oranžových a tie sú penové a nie gumené, ale tie stále dobre vyzerajú a sú aj pohodlné na dotyk. OX ECO má pomerne dobre maskované aj brzdové hadičky a ďalšie káble, ktoré nerušia celkový dojem z tohto unikátneho dizajnového stroja. Čierno – oranžová kombinácia sa k tomuto dizajnu dokonale hodí, pôsobí agresívne a luxusne zároveň. ECO vyzerá ako kolobežka dvojnásobnej ceny.

 

Pohodlie

O pohodlie pri jazde sa stará patentovaný systém podvozku OSAP, pričom kolesá sú asymetricky uchytené na kyvkách. Unikátne je, že OX ECO má podvozok s nastaviteľnou výškou, a tak si viete ľahko zmeniť svetlú výšku podľa toho, či budete jazdiť v teréne alebo v meste. Kolobežka zvládne aj horší terén, jazdili sme s ňou aj po lúke, rozbitých, či poľných cestách a ani po dlhšej jazde sme necítili únavu z prílišných vibrácií. K pohodliu prispievajú aj 10 palcové kolesá s pneumatikami a dušami od CST, ktoré pomáhajú tlmiť nerovnosti. Vďaka rozmeru 10 palcov a značkovému výrobcovi pneumatík nie je OX ECO príliš náchylná na defekty. K pohodliu prispeje aj podsvietený prehľadný LCD displej. OX ECO má tiež dĺžkovo nastaviteľný bočný stojan, ktorý si viete prispôsobiť zvolenej svetlej výške podvozku. Skladanie kolobežky je jednoduchý a pohodlný proces, navyše v zloženej polohe ostanú riadidlá zaháknuté o vyvýšenú časť nášľapnej plochy a OX ECO je tak možné dobre uchytiť za tyč riadenia a preniesť bez toho, aby sa vám v rukách krútila. Za pohodlné považujeme aj celkovú bezúdržbovosť tohto modelu, stačí sa na kolobežku postaviť a jazdiť. Nabíjací konektor je dobre dostupný a nemusíte ho prácne hľadať. Model OX ECO je svojou váhou cca 25 kg o niečo pohodlnejší na prenášanie oproti modelu OX a najmä oproti extrémnemu modelu OXO.

 

Využitie a praktickosť

Vďaka jej konštrukcii a výkonu ide o jednu z najviac univerzálnych kolobežiek na svete. Nepohrdne ani ľahkým terénom či menším kopcom. V meste určite oceníte jej výkony pri danej cene a nemusíte sa báť pokiaľ potrebujete absolvovať stredne dlhú trasu, alebo ju nemáte čas cez deň nabíjať. V našich podmienkach vám doslova učaruje veľmi pohodlný podvozok, ktorý využijete rovnako dobre na poľnej ceste, ako aj na našich rozbitých cestách. Napriek jej univerzálnosti nejde určite o to najpraktickejšie riešenie do mesta, to určite nechceme tvrdiť. Musíte počítať s váhou okolo 25 kg, takže prípadné schody vás určite nepotešia. Tiež si ju už pri jej rozmeroch jednoducho nezložíte a nezoberiete do reštaurácie, ale väčšinou ju budete musieť zamknúť vonku ako bicykel. Jej váha je stále zdvihnuteľná jedným človekom bez prílišnej námahy a jej prenos na menšiu vzdialenosť nie je problém. Zmestíte ju do kufra bežného auta, ale veľa miesta sa vám tam už nezvýši, preto pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení. Mimo svojej vyššej váhy ide o fantastické riešenie do mesta, ale aj mimo neho, pričom v tejto triede ide stále o jednu z najľahších kolobežiek na trhu.

 

Hmotnosť s batériou 25 kg
Doba nabíjania 8 h
Max. rýchlosť 35 km/h
Výkon 1050 W
Dojazd 40 km

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: