ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN!!!! UTOROK - 9,00 - 12,00 a 13,00 - 15,00. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Kód: 70412/ZEL 70412/BIE 70412/MOD 70412/CIE 70412/ORA Zvoľte variant | Značka: Inokim

Inokim LIGHT 2 elektrická kolobežka

€1 099
Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní) Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní) Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní) Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní) Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 pracovných dní) Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Light 2 je ľahký mestský model značky INOKIM, ako naznačuje aj jeho názov. Jeho cieľom je zabezpečiť bezpečný presun po meste na stredne dlhé vzdialenosti, pričom napriek nízkej váhe ide o plnohodnotnú kolobežku s nosnosťou do 100kg. Nemá odpružené kolesá, čo nahrádza 8,5 palcovými pneumatikami s dušou a takýmto spôsobom vyrovnáva drobné vibrácie a nerovnosti. Pneumatiky navyše nie sú príliš náchylné na defekty. Ako jedna z mála kolobežiek v tejto váhovej kategórii má dve mechanické brzdy, čo prispieva k bezpečnosti a dobrému pocitu z jazdy.
Z celej kolobežky je cítiť skúsenosti, keďže INOKIM je jeden z najstarších výrobcov elektrických kolobežiek na svete. Prvú elektrickú kolobežku zostrojili a predali už pred jedenástimi rokmi, čo sa nedá povedať o drvivej väčšine "nováčikov" na trhu. Light 2 váži 13,7 kg a dosiahne rýchlosť až 35 km/h, pričom si udržala praktickosť a skladnosť, čo sú vlastnosti, o ktorých môžu mnohé mestské kolobežky iba snívať. Výhodou sú najmä sklopiteľné rúčky.

 

Využitie a praktickosť

Ide o druhý najľahší model značky INOKIM, ktorý prináša dostatočný výkon na stredne dlhé presuny po meste za udržania nízkej váhy a slušného dojazdu. Jeho veľkou výhodou popri váhe sú skladné rozmery po plnom zložení, keď je možné ľahko a rýchlo nie len zložiť celú kolobežku, ale aj jej rúčky vrátane brzdových páčok. Nosnosť 100kg je dostatočná pre väčšinu používateľov a jeho váha stále umožňuje prenos na krátke vzdialenosti, či už pri nastupovaní do MHD, alebo ukladaní kolobežky do auta. Kolobežka je svetoznáma svojou kvalitou a spoľahlivosťou, keďže ide o model, ktorý sa už predáva roky a výrobca ho postupne krok po kroku zdokonaľuje. Tento model odporúčame na presuny po meste do vzdialenosti 20 km denne pre tých, ktorí hľadajú praktickú spoľahlivú kolobežku, ktorá bude slúžiť dlhé roky. Okrem spoľahlivosti je potrebné vyzdvihnúť aj to, že pri svojej váhe je jedným z mála ľahkých skladných modelov, ktoré ponúkajú mechanické brzdy na oboch kolesách. Väčšina výrobcov to pre zníženie váhy rieši iba jednou brzdou, prípadne elektrickým brzdením, tento model sa však spolieha na klasické bubnové brzdy a tým prináša bezpečnejšiu jazdu a dobrý pocit, že dokážete zabrzdiť aj v núdzových situáciách. Navyše, brzdy sú bezúdržbové, plne uzavreté bez prístupu prachu a nečistôt. Preto ich nemusíte neustále nastavovať, ako sa to stáva ich kotúčovým konkurentom.

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť je v prípade značky INOKIM na prvom mieste. Preto je Light 2 zostrojený z výnimočne pevnej zliatiny hliníka, používanej v leteckom priemysle. Celá konštrukcia je robustná a pevná, takže sa zbytočne nekýva a drží stabilitu aj pri maximálnej rýchlosti. INOKIM nikdy nerobí kompromisy pokiaľ ide o bezpečnosť a preto je Light 2 vzhľadom na maximálnu rýchlosť 35 km/h vybavený hneď dvoma mechanickými bubnovými brzdami značky Tektro s klasickými brzdovými páčkami aké poznáte aj z bicyklov. Má poháňané zadné koleso, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť v prípade poruchy motoru v porovnaní s modelmi, ktoré majú motor vpredu. Väčšina malých ľahkých prenosných skladacích kolobežiek určených do mesta nemá žiadne mechanické brzdy a spoliehajú sa na elektrickú brzdu predného kolesa, prípadne pridajú jednu mechanickú brzdu na zadné koleso. Približne 70% brzdného účinku však zabezpečuje predné koleso, preto je účinnosť zadnej brzdy vždy výrazne nižšia. INOKIM však ide vytrvalo cestou najvyššej bezpečnosti a model Light 2 tak disponuje mechanickými brzdami rovno na prednom aj zadnom kolese. Preto ak hľadáte model, ktorý vás odvezie bezpečne, a s ktorým zastavíte na najkratšej možnej vzdialenosti bez zbytočného ohrozenia seba a svojho okolia, a zároveň je ľahký a skladný, zvážte práve Light 2.

Ľahké kolobežky budú vždy o nejakom kompromise. Ak chcete pohodlie odpruženého podvozku a zároveň slušný dojazd a nízku váhu, musíte hmotnosť šetriť na brzdách. Ak chcete poriadne brzdy, musíte váhu šetriť použitím pevného podvozku a pruženie nahradiť vzduchom plnenými kolieskami, tak ako to rieši práve tento model. Aj vďaka tomu má napriek dvom plnohodnotným brzdám váhu iba 13,7 kg a stále dostatočný dojazd a výkon.
K bezpečnosti prispievajú aj predné a zadné LED svetlá, pričom to zadné plní aj funkciu brzdového svetla. Dôležitá je aj batéria zložená z kvalitných článkov značky LG. Pre menej skúsených jazdcov je možnosť obmedzenia maximálnej rýchlosti. Kolobežka má tiež funkciu kick-start, zamedzujúcu nechcenému štartu a poistku sklopného mechanizmu zabraňujúcu nechcenému zloženiu kolobežky za jazdy.

 

Dizajn

Ide o ikonu značky INOKIM, ktorá síce bola zosadená z pomyselného dizajnového trónu modelovou radou OX, ale napriek tomu ide jednoznačne o jedno z najkrajších riešení v kategórii ľahkých mestských kolobežiek. Ide o kolobežku, ktorú si nepomýlite so žiadnou inou a je z nej cítiť ľahkosť a praktická štýlovosť. Príjazd na stretnutie na nej je tak vždy elegantný a hodí sa na každú príležitosť, či už ide o stretnutie v kaviarni, škole, kancelárii alebo luxusnej reštaurácii. Po zložení ju viete skryť pod prvú stoličku alebo stôl – zaberá tak minimum miesta a vyzerá skvelo aj v zloženom stave.
Napriek mechanickým brzdám sú páčky elegantné a väčšina kabeláže ide v tele kolobežky a tak zbytočne nekazí svoj výzor zmäťou káblov. Veľmi elegantne pôsobí výškovo nastaviteľná aerodynamicky tvarovaná tyč riadenia, ktorá v sebe schováva potrebnú kabeláž. INOKIM tento model ponúka vo viacerých farebných prevedeniach, vďaka čomu ju viete zladiť so svojimi obľúbenými farbami. Navyše v ponuke INOKIM sú aj presne farebne zladené zámky a prilby, takže môžete jazdiť v štýle, ktorý vám najviac vyhovuje.

 

Výkon

Motor ponúka dlhodobý výkon 300 W a krátkodobý špičkový výkon 500 W, čo vám umožní jazdu až do rýchlosti 35 km/h. Pre jazdcov do cca 80kg je tento výkon postačujúci aj na jazdu do kopca. Veľkou výhodou tohto modelu je príjemný nábeh výkonu, takže kolobežka sa zbytočne netrhá a jazda je príjemná v nízkych aj vysokých rýchlostiach, čo pridáva na príjemnom pocite z bezpečnej jazdy.

 

Pohodlie

Vzhľadom na pevný podvozok modelu Light 2 je tlmenie nahradené 8,5 palcovými vzduchom plnenými pneumatikami, ktoré však postačia na jazdu po všetkých bežných cestách a chodníkoch. Vďaka pneumatikám sú dobre odtlmené drobné vibrácie, ale samozrejme pevný podvozok nie je to najpohodlnejšie, čo na trhu existuje.

Určite nejde o terénny model, ani o model určený na rýchlu jazdu po rozbitých cestách, preto odporúčame pred dierami spomaliť, aby ste zbytočne neriskovali defekt. Na druhú stranu sa vám kolobežka odvďačí vysokou spoľahlivosťou, nízkou váhou, výbornou skladnosťou, bezúdržbovosťou a veľkou mierou bezpečnosti pri jazde. Pohodliu prispieva integrovaný bočný stojan a tiež predné aj zadné osvetlenie. Vzhľadom na jej poslanie je tak pohodlie dostatočné a určite ju ocenia najmä tí, ktorí hľadajú ľahkú, praktickú skladateľnú kolobežku na stredne dlhé vzdialenosti po meste.

 

Dojazd

Kolobežka napriek nízkej váhe nešetrí na batérii a skrýva 36 V, 10,4 Ah batériu s celkovou uloženou energiou 374 Wh a článkami od LG. Pri váhe 13,7 kg ide o dobré parametre, ktoré postačia pri ekonomickej jazde na dojazd takmer 40 km. V prípade, že budete jazdiť neekonomicky, často zrýchľovať a brzdiť, či jazdiť okolo maximálnej rýchlosti, stále môžete počítať s dojazdom cez 20km. To je stále násobok bežnej trasy, pre ktorú je tento model určený, a preto by mal postačiť každému. Navyše pre dobro batérie je aj tak lepšie kolobežku každý večer nabiť, než jazdiť na doraz. Samotné nabíjanie úplne prázdnej batérie zvládne pod 5 hodín.

  

Technické parametre:

- Motor: 500W 
- Maximálna rýchlosť: do 35 km/h
- Maximálny dojazd: 40 km 
- Hmotnosť: 13,7 kg
- Nosnosť: 100 kg
- Doba nabíjania: 5 hod.
- Brzdy: predná a zadná bubnová
- Pneumatiky: 8,5 palcové vzduchové

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: