Kód: 70436/LG 70436/LG2 Zvoľte variant | Značka: ZERO

Elektrická kolobežka ZERO 8X

€1 550 €2 146 od €1 550
Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 dní) Externý sklad (na predajni v Nitre do 3-5 dní) Zvoľte variant
Batéria
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

8X je najmenší z trojice extrémnych modelov od značky ZERO (8X, 10X, 11X). Patrí medzi mimoriadne výkonné modely a vďaka dvom elektrickým motorom s celkovým výkonom 3200 W dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Navyše, vďaka kvalitnému podvozku s hydraulickými tlmičmi a pružinami sa nezľakne ani terénu. S dojazdom vyše 100 km vás vždy dovezie až domov.

Táto kolobežka si vyžaduje skúseného jazdca, ktorý ju dokáže skrotiť a naplno využiť jej potenciál v teréne ale aj mimo neho. Výhodou je možnosť jazdy iba na jeden motor, čím sa výrazne zvýši dojazd v prípadoch, keď nepotrebujete jej plný výkon. Svojimi parametrami prináša podobný pocit z jazdy ako jej veľkí bratia 10X a 11X, je však praktickejšia, pretože má nižšiu váhu, skladateľné rúčky a zmestíte ju aj do kufra. 8X vo svojej triede parametrovo poráža väčšinu konkurencie a zároveň si drží výbornú cenu, čím sa stáva jednou z najlepších kolobežiek v pomere cena / výkon.

 

Výkon

Vďaka dvom silným motorom ponúka 8X špičkový výkon až 3200 W. Ten je prenášaný na cestu pomocou dvoch 8 palcových plných kolies. Výkon je riadený dvomi 25 A regulátormi s veľkými chladičmi, ktoré odvádzajú prebytočné teplo, predlžujú životnosť elektroniky a zabezpečujú dlhodobo plný výkon aj v ťažkých podmienkach. Vďaka pohonu 2x2 je pánom v každej situácii a to aj v teréne. 8X je vhodná aj do mesta, pričom má dostatočný výkon na to, že si môžete byť istý, že to nebudete vy, kto bude brzdiť premávku. Vďaka menším kolesám má nižšiu maximálnu rýchlosť oproti 10X, ale lepšie zrýchlenie.

 

Dojazd

Dojazd toho modelu závisí od zvolenej batérie a od tej sa následne samozrejme odvíja aj cena. Pokiaľ si zvolíte kvalitnejšiu 26 Ah 52 V batériu s článkami od LG, ktorá má v sebe uloženú energiu až 1352 Wh, dopraje vám dojazd 100 km v ECO režime pri "slušnej" jazde 25km/h na rovinke. Udávaný dojazd je pri využití jedného motora. 18 Ah batéria s článkami LG s uloženou energiou 936 Wh postačí na cca 60 km pri šetrnej jazde, ale odvďačí sa nižšou cenou. Dobíjanie trvá 10 - 11 hodín, ale je možné ho skrátiť na polovicu za použitia dvoch nabíjačiek, keďže 8X disponuje dvomi nabíjacími konektormi. Pri dynamickej jazde s využitím oboch motorov je samozrejme potrebné počítať s menším dojazdom a ten sa môže skrátiť aj pod polovicu, keďže v týchto rýchlostiach už množstvo energie spotrebujete iba na prekonanie odporu vzduchu. Každopádne, s touto kolobežkou sa o dojazd báť nemusíte, je viac než dostatočný.

 

Pohodlie

8X má dva hydraulické tlmiče kombinované s pružinou, čo z nej urobilo jednu veľmi pohodlnú kolobežku. Jej pohodlie je stále fantastické, aj keď 10X považujeme za ešte trošku pohodlnejšiu, pretože 8X má menšie 8 palcové kolesá, ktoré sú plné. Výhodou je, že na nich nemôžete dostať defekt, čo samozrejme prispieva k pohodliu a dobrému pocitu, že nemusíte nič riešiť, ale trošku to zhoršuje komfort. Podvozok oceníte pri jazde v meste, keď výborne odfiltruje naše rozbité cesty, ale aj v teréne keď nemá problém ani s jazdou po zlom povrchu. Podvozok je navyše nastaviteľný, takže ho viete pritvrdiť pri rýchlej jazde, kedy je tvrdšie nastavenie výhodou a podvozok nenaráža na dorazy čo prispieva nie len k pohodliu, ale aj k bezpečnosti. Viete si ho prispôsobiť svojej váhe a štýlu jazdy. Možnosť upraviť si tuhosť podvozku je fantastická aj preto, lebo ňou zároveň meníte svetlú výšku podľa použitia - vyššia v teréne a nižšia a pohodlnejšia mimo neho.

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť 8X je zabezpečená vďaka podvozku, ktorý skvele tlmí nerovnosti a najmä vďaka mechanickým diskovým brzdám, ktoré sú vpredu aj vzadu. Hydraulický podvozok s pružinou má nastaviteľnú tuhosť a viete si ho prispôsobiť svojmu štýlu jazdy. Bezpečnosti prispieva aj batéria zložená z kvalitných článkov značky LG. Pevnosť celej kolobežky umožňuje nosnosť až 120 kg. Kolobežka disponuje predným, zadným a bočným osvetlením a tiež brzdovým svetlom. Na tyči riadenia je navyše dostatok priestoru na akékoľvek ďalšie osvetlenie, ktorým sa rozhodnete svojho nového miláčika obšťastniť. Jej maximálna rýchlosť je vďaka menším kolesám 55 km/h oproti 65 km/h na 10X, čo však považujeme vzhľadom na veľkosť kolies za dostatočné. Výhodou je, že na plných kolesách nemôžete dostať defekt a nemusíte kontrolovať tlak v pneumatikách, takže je kolobežka vždy pripravená na jazdu. Napriek tomu, že riadidlá sú skladateľné, nemajú žiadnu vôľu a s ich šírkou až 60 cm budete mať nad kolobežkou vždy dostatočnú kontrolu.

 

Dizajn

Čierno-červená kombinácia je unikátnym podpisom všetkých modelov ZERO a vyzerá fantasticky aj na modeli 8X. Ako jedna z mála kolobežiek má svoj vlastný dizajnový jazyk a je preto iná, ako všetky ostatné kolobežky tejto výkonnostnej kategórie, ktoré sú podobné ako vajce vajcu. Krásne kyvné ramená v striebornej farbe odhaľujú hydraulický tlmič s pružinou a dávajú najavo, že nejde o bežný stroj, ale o univerzálnu kolobežku typu enduro, ktorá sa nezľakne ničoho. Kotúčové brzdy sa krásne hodia k uzavretým kolesám, v ktorých je schovaný motor a podčiarkujú športové rysy toho modelu. Ide bez pochýb o jednu z najkrajších kolobežiek na svete, ktorá stavila na dizajn založený na funkčnosti, ktorý je však premyslený do detailov. S menšími kolesami pôsobí agilnejšie a hravejšie ako jej väčší bratia 10X a 11X.

 

Využitie a praktickosť

Nejde o typickú spratnú mestskú kolobežku. Jej váha je 33-35 kg (podľa zvolenej batérie), takže ju určite nebudete radi nosiť po schodoch. Vďaka menším kolesám a najmä skladateľným rúčkam je po zložení výrazne menšia ako napríklad modely 10X či INOKIM OXO. Zmestíte ju ľahšie do kufra bežného auta, ale pokiaľ ju chcete zobrať so sebou na dlhší výlet autom (napríklad k moru), lepšie poslúži zadný nosič na bicykle na ťažnom zariadení. Mimo svojej vyššej váhy ide o fantastické riešenie do mesta, ale aj mimo neho. Vďaka jej konštrukcii a výkonu ide o jednu z najviac univerzálnych kolobežiek na svete. Vzhľadom na pohon oboch kolies nepohrdne ani terénom, či prudším kopcom. V meste určite oceníte jej výkon pri jazde do kopca a tiež jej dojazd, nemusíte sa báť pokiaľ potrebujete absolvovať dlhšiu trasu, alebo ju nemáte čas cez deň nabíjať. V našich podmienkach vám doslova učaruje veľmi pohodlný podvozok, ktorý zvládne aj tie najhoršie cesty aj napriek plným 8 palcovým kolesám. Vďaka ním sa navyše nemusíte báť defektu, takže vaša jazda môže o niečo bezstarostnejšia a kvôli ich menším rozmerom má ešte o trošku lepšie zrýchlenie ako jej brat 10X.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: